
У березні 2014 року в Рівненській загальноосвітній школі I-III ст. №28 стартував поетичний марафон, приурочений 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка.
У марафоні взяло участь близько тисячі учасників.
Із уст у вуста передавалося слово літературного Пророка. Воно завітало в кожну класну кімнату. Грало на струнах душі маленького першокласника і … випускника, вчителя-словесника і вчителя фізичного виховання, психолога і керівника гуртка, директора і його заступника.
Витало шевченківське слово й у шкільній світлиці, де 03 квітня відбулося святкове засідання, на якому підвели підсумки марафону та нагородили найактивніших його учасників.
Кобзар» старенький розгортаю –
і вже у спогадах витаю, -
у задумі гортав сторінки бабусиного «Кобзаря» десятикласник ДмитроДрач.
І лунали «Думи мої, думи мої…», «Було колись…», «І досі сниться…».
Кобзар старенький розгортаю -
і бачу далі синьоокі,.. -
продовжував десятикласник.
А другокласниця малювала словесну картину краси української землі, так тонко підмічену поетом.
Кобзар старенький розгортаю -
історії екран вмить оживає.
Я поринаю в глиб віків...
І баталії історичного минулого піснею «Гейте до бою» відтворював фольклорний гурт «Ранкова роса».
Лилися поезія і пісня, звучали бандура і …, а душа виношувала молитву.
«Я, підліток XXI століття, часточка свого народу, низько схиляю голову в молитві перед Словом, яке рятувало від німоти, яке підтримувало волю, національне небо. Я низько схиляю голову перед Апостолом Слова, Національним Пророком, Великим Учителем», - цитувала власний твір одинадцятикласниця. Її молитву підхопили учні першого класу, і з маленьких дитячих вуст зринуло таке щире звернення:
Тарасе! Вчителю! Пророче!
Цей поклик у віках рокоче.
Хай буде слово твоє з нами.
Хай буде воля на землі,
А хліб насущий - на столі.
Амінь!
Підводячи підсумки марафону, директор школи Віднічук І. С. наголосив, що слово Пророка завжди звучатиме з біблійною силою і висотою голосу на найвищих регістрах. Але саме сьогодні воно актуальне як ніколи. Саме в «Кобзарі» варто шукати відповіді на всі запитання сьогодення.
Зі сльозами на очах, розчулений силою шевченківського слова, Іван Стефанович, як реліквію, передав «Кобзар» гостям святкового дійства – директору навчального закладу «Гармонія» Пучко Галині Тадеївні та її заступнику Волощук Олені Миколаївні. Вихованці «Гармонії» та їх наставники, прийнявши естафету, продовжать поетичний марафон у своєму закладі.
Так, гортаючи «Кобзар», учні та вчителі ЗОШ №28 зійшлися навколо батька нації, доторкнулися до його слова і помолилися поетовою молитвою-заповітом за Україну.
15.04.2014