ЯК ПЕРЕТВОРИТИ ЧИТАННЯ У ЗАХОПЛЕННЯ?

НАШІ ПОРАДИ БАТЬКАМ:

• частіше заходьте до бібліотеки;
  • передплатіть цікавий дитячий журнал;
  • більше читайте дитині;
  • подавайте власний приклад: нехай дитина частіше бачить, як ви самі читаєте книжку, газету чи журнал;
  • даруйте книжки;  відведіть дитині полицю чи шухляду для найулюбленіших видань;
  • беріть книжку в подорож,від цього вона стане ще цікавішою;
  • не уникайте запитань «чому?», «що?», «коли?»; не залишайте нічого нез'ясованим;

Завдання батьків полягає не лише в тому, щоб навчити дітей охайно користуватися книгами, збирати їх, а головне - виховувати потребу в читанні літератури, формувати інтерес до неї. Для цього ви повинні самі читати, любити книгу, цікавитися новинками, знати, що подобається вашій дитині.

Привчати до книжки малюка потрібно чи не з пелюшок.

Дітям легше прищепити любов до читання, ніж дорослим.

Найсприятливіші умови для вироблення добрих звичок — у ранньому віці. Звикнути до книжки з дитинства — це не лише полегшити собі подальше життя, а й зробити його цікавішим, насиченішим. І ніякий телевізор чи відео тут не суперник.

Насолода, котру малюк дістає від казки, прочитаної перед сном, допомагає розвинути позитивне ставлення до читання. А якщо це переходить у повсякденне заняття, то він переконується, як високо ви цінуєте читання, коли не жалкуєте відводити йому дорогоцінний і часто обмежений час. Усе, що важливо для вас, набуває цінності й для дитини. І незабаром малюк почне «допомагати» вам читати: перегортатиме сторінки, вказуватиме на слова. У такий спосіб він пізнає правила писемної мови: початок і кінець книжки, рядка, сторінки. Збагачується і словниковий запас, розвивається уява.

Починати читати дитині книжку варто якомога раніше. Шестимісячний вік — це вже не рано. Не бентежтесь, якщо дитина не все розуміє або не розуміє, здавалося б, нічого. Нехай малюк звикає до вашого голосу в поєднанні з добрими, ласкавими почуттями й книжкою.

Знайдіть тихе, затишне місце, подалі від телевізора й усього того, що може вам заважати. Нехай це стане традиційним місцем для читання.

Подбайте, аби малюк сидів ближче до вас, щоб разом ви могли розглядати малюнки, щоб він допомагав перегортати сторінки.

Привчити себе до книжки складно. Наші поради можна не приймати за прописні істини. Але завжди варто пам'ятати про непоправність того, що нерідко втрачаємо через власне невігластво. Попри всі зміни бібліотека має залишатися осередком духовного становлення дитини.

ПОРАДИ УЧНЯМ

"Є книжки, які треба тільки прочитати, є такі, котрі найкраще проковтнути,і лише деякі варто розжувати і перетравити"

Ф. Бекон

Правила поводження з книжкою
1. Беріть книги чистими руками.
2. Не перегинайте книжки, від цього випадають сторінки.
3. Не кладіть в книгу олівець, від цього вона рветься.
4. Не загинайте сторінки. Користуйтесь закладками.
5. Щоб книга чи підручник дольше служили Вам – обгорнить їх.

Як вибрати книгу для читання ?

Зайшовши до бібліотеки, треба звернутись до її каталогів. У перекладі з грецької „каталог” означає „перелік”. Отже, каталог – перелік усіх книг, які є в бібліотеці. Каталог необхідний кожній бібліотеці, він служить посередником між книгою і читачем. Переглядаючи каталог, читач дізнається, чи є вбібліотеці потрібна йому книга, які книги є в бібліотеціз даної теми, які книги конкретного автора можна прочитати в цій бібліотеці.

В картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.

На книжкових виставках ти завжди знайдеш цікаві книги.

Переглянь бібліографічні покажчики. Це книги про книги. В них ти знайдеш анотації – короткі розповіді про зміст книги і поради, кому рекомендована дана книга.

Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.

Що читати?

Ви часто запитуєте бібліотекаря: “Дайте, будь ласка, почитати щось гарне.” Але різному емоційному стану відповідає різна художня література.

Художнє слово володіє універсальною здатністю пробуджувати уяву, фантазію, переносити в омріяний світ, сприяти самовираженню через контакт із віртуальним художнім світом.

Тому, якщо ти:

• прагнеш до емоційної розрядки, то гарна, чуттєва поезія може налаштувати на ліричний лад;
  • хочеш відволіктись від буденних клопотів, то гостросюжетна проза - найкраще читання в такому випадку. Воно скрасить буденність та подарує цілу гаму переживань;
  • хочеш спонукати себе до емоційних роздумів про життя, то зображення людських доль – це читання для тебе;
  • хочеш заповнити свій вільний час, то читання – це змістовне, благородне і приємне проведення дозвілля.