28 вечорниці 1Є у нашого народу чудова традиція – святкувати вечорниці. Віддаючи шану минувшині, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо те найдорожче, що є в народі – його пісню, мову, історію, звичаї.

Саме аби вшанувати українські традиції, привідкрити завісу майбутнього з допомогою традиційних гадань, попоїсти вареників та просто зарядитись позитивними емоціями та гарним настроєм у теплі зимові вечори у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №28 вже традиційно відбулись Андріївські вечорниці 13-14 грудня 2017 року.28 вечорниці 2

28  вечорниці 3Пора вечорниць – це довгі вечори глибокої осені та зими.13 грудня – одне з великих та улюблених свят українського народу – день святого Андрія Первозданного або, як у народі називають, свято Калити. 28 вечорниці 4Народні традиції міцно переплелися з релігійними як і дійшли до наших днів. Саме тому, за гучним кличем гурту традиційного поліського співу «Ранкова роса», усі уасники Андріївських вечорниць повернулися у минуле, щоб відчути красу та поезію древніх обрядів та мелодійних пісень. Під час вечорниць усі охочі змогли познайомитись ближче із українськими традиціями та фольклором, долучитися до святкування, пройнятися духом зимових свят та відчути себе частинкою справжньої української казки – поласувати калитою та розпізнати свою долю.28 вечорниці 6 28 вечорниці 5Під час подібних заходів учні вкотре переконалися у неповторності та самобутності українських традицій і звичаїв та перейнялися духом перших традиційних передноворічних свят.

Олена Павлюк, учитель історії

Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №28