28 Бій-під-Крутами29 січня 2018року ми відзначаємо 100-річчя бою під Крутами. Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава.

Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.

З нагоди річниці цих трагічних, проте знакових подій в історії України у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №28 пройшли заходи із вшанування полеглих героїв Крут – виставка стіннівок «Крути. 100 років подвигу», також уроки у школі розпочинались із історичних п’ятихвилинок «Бій під Крутами в національній пам’яті», де учні дізнались та пригадали про історичні передумови та хід доленосних подій 1918 року. У старших класах пройшли уроки пам’яті «Вони померли, щоб ми жили!», де школярі занурились у історичну ретроспективу подій та сформулювали головні наслідки та значення бою під Крутами для історії України та їх актуальність сьогодні.

Трагедія під Крутами стала для українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, цей важкий урок історичної долі, який став ще одним кроком у будівництві вільної держави ніколи не зітреться з пам’яті нашого народу!

Олена Павлюк, учитель історії

Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №28