28 Золочів 1Ще зовсім недавно учні 7-А класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28 проводили квест «У пошуках весни», як зненацька наприкінці квітня прийшло справжнє спекотне літо. І зустріли його семикласники 28 квітня 2018 року під час захоплюючої подорожі до замків Львівщини.

Як свідок історичних подій Золочівський замок є однією з найвизначніших пам'яток культури й оборонної архітектури на теренах галицької землі. Школярам цікаво було дізнатися, що впродовж віків він був і фортецею, і королівською резиденцією, і панською садибою, і навіть тюрмою та навчальним закладом. Особливо всім сподобався Великий палац та можливість побачити потужні бастіони, вали й мури, від часу побудови яких минуло понад 400 років. За такими надійними укріпленнями безпечно почувають себе господарі замку й гості.28 Золочів 2

Найвідомішим замком Львівщини, відродженим з цілковитої руїни, є Олеський замок. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію. Семикласників на подвір’ї замку зустрів сам управитель і вручив кожному грамоти та шляхетський титул. Прогулюючись коридорами замку та його загадковим підземеллям, школярі й справді відчували себе історичними діячами.

28 Золочів 3Родзинкою подорожі став старовинний Підгорецький замок – один із найкращих у Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Палац називали «українським Версалем» і саме тут знімали усім відомий пригодницький фільм «Д'Артаньян і три мушкетери». Прикро, що зараз Підгорецький замок благає про допомогу, адже потребує реставрації.

Велична архітектура замків Львівщини, їх містична історія і мальовничі пейзажі залишаться приємною згадкою для семикласників, а заряду позитивних емоцій вистачить, щоб вдало завершити навчальний рік!

Н.В.Мальцева,

класний керівник 7-А класу