День писемності 1Щороку 9 листопада наша держава відзначає День української писемності та мови – свято, яке гуртує усіх нас на шляху до відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе в рідному слові. Світ мов казка. І пізнаємо його за допомогою слова.

Ми, словесники та учні Рівненської загальноосвітньої школи № 28, щороку проводимо заходи, приурочені до Дня української писемності та мови. І цьогоріч долучилися до урочистого відзначення цієї славної дати.День писемності 2

Першого дня Тижня були проведені години спілкування «Українська мова – наш скарб». Звучало рідне слово, а в ньому - чарівні звуки, материнська лагідність і доброта, мудрість земна.

Мова – краса спілкування,

Мова – як сонце ясне,

Мова – то предків надбання,

Мова – багатство моє.

Члени редколегій презентували свіжі номери стіннівок «Мова і писемність у цікавих фактах».

Школярі могли відвідати тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури, присвячену Дню писемності, яку підготували працівники бібліотеки.День писемності 3

Не залишила байдужими учнів 6-А класу вікторина «Народ скаже, як завяже». Вони стали учасниками цікавої філологічної гри, напруженої, але чесної та справедливої.

Захопливою була «Подорож у світ мови», проведена в 6-Д класі. Діти дізналися багато цікавих фактів про мову та писемність. Окрім того, презентували різі види словників.День писемності 4

По-справжньому цікавими та змістовними були вікторина «Наша мова калинова» у 5-Г класі, мовна гра-конкурс «Слово до слова – складається мова» у 6-Г класі. Школярі розгадували загадки, кросворди, знаходили «заховані» у клітинках слова. Звучали вірші українських поетів про мову, лунала пісня. Шумно й весело пройшов конкурс скоромовок «Хто найшвидше?».

На належному рівні підготувалися до свята й семикласники. Учні 7-А та 7-Г класів провели усні журнали «Мово рідна , слово рідне», «Мови рідної краса». Діти декламували поетичні твори, інсценували. Українці – творці найтоншого гумору. Тому й доречно згадали школярі і про дотепний український жарт. А ще учні 7-Г класу переконалися, що рідною мовою можна написати прозовий чи поетичний твір, усі слова якого починаються на одну й ту ж літеру.

Восьмикласники переглядали відеопрезентації про зародження та становлення української писемності, провели вікторину «Наша мова соловїна».День писемності 5

Та, мабуть, найретельніше готувалися до заходу «Трибуна старшокласника» одинадцятикласники. Вони мали довести чи спростувати тезу «Чи потрібна двомовність в Україні?». Дискутуючи, учні виявили активність.

Традицією в нашій школі стало проведення інтерактивної гри «Посій зернинку грамотності», яку підготували десятикласники. Премогу здобули ті учні, які виявили кмітливість і грамотність.

Четвер – творчий день Тижня. Члени літературної студії презентували власні творчі доробки, вітали всіх листівками – буклетами.День писемності 6

Заходи, приурочені Дню української писемності та мови, були повчальними, цікавими, змістовними. Вони залишили в серці кожного з нас краплину любові до рідної мови.

Г. Чуб’юк, вчитель української мови та літератури Рівненської загальноосвітньої школи №28

Copyright © 2019 ЗОШ №28 Rights Reserved.