28 день писемності 1Відомий український поет Олександр Олесь писав: «Без усякої іншої науки ще можна обійтися, без знання рідної мови обійтися не можна».

Щороку 9 листопада наша держава відзначає День української мови та писемності. Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 завжди долучається до урочистого відзначення цієї славної дати та готується заздалегідь.

Ми, учні 11-Б класу, традиційно написали диктант, який був присвячений акції «Радіодиктант національної єдності», що транслювався зі студії «Радіодень» місто Київ. Це щорічний захід, на якому ми перевірили власні знання з граматики та пунктуації, а також взяли участь у національному флешмобі. Радіодиктант для нас диктував доцент Київського Університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко. Офіційним гаслом цьогорічного заходу став хештег – пишемо разом. Адже центральним завданням диктанту є об’єднання українців зі всього світу навколо рідної мови.28 день писемності 2

Також на великих перервах ми, провели інтерактивну гру «Посій зернинку грамотності». Були підготовлені завдання з граматики, пунктуації для 5-11-х класів. Учні витягували завдання свого рівня і виконували його, а давши правильну відповідь, сіяли зернятка у горнятко. Ці зернятка – це символ Живого Слова, яке має впасти у родючий грунт, тобто у наші душі, і прорости колосом любові до рідної мови.

А ми, учні 11 класу, будемо сподіватися, що долучившись у День писемності й мови до акцій та конкурсів, ми збагатимо наші знання та здамо ЗНО з української мови на найвищі бали.

Лідер учнівського самоврядування Степанюк Тетяна,

учениця 11-Б класу,

Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., №28

Copyright © 2019 ЗОШ №28 Rights Reserved.