БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!

ПРО ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО ПЕРШОГО КЛАСУ У 2020 РОЦІ

ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

Як пояснити дитині, що таке «епідемія covid -19», не викликавши в неї тривоги

Перше правило — не придушувати інтерес дитини, говорити з нею відверто та спокійно на тему епідемії коронавірусу. Пояснити, що це таке і що боятися такого явища — нормально та природньо адже страх нам допоможе більш ретельно дбати про своє здоров’я.

Далі варто наголосити на темі тривоги та страху. Коли дитина відчуває тривожність чи страх стосовно того, що відбуваєтьсяв світі, вона повинна ділитися цим з дорослими, тоді страх має стати меншим. А ще страх зменшується, коли дорослі пояснюють як необхідно діяти під час карантину, яких елементарних правил дотримуватися:

üтримати дистанцію між людьми;

üмити руки щонайменше 40 секунд;

üне торкатись обличчя, очей, рота та носа;

üодягати захисну маску за необхідності. Дитина повинна зрозуміти, що це все тимчасово й зовсім скоро це усе повернеться на своє місце.

üНе обговорюйте між собою погані новини та найгірші сценарії цієї епідемії в присутності дітей.

üПам’ятайте дорослі, що уява дітей розвинена краще аніж у вас, тому це може погіршити психоемоційний стан дитини.

Додайте в усі ці поради трішки елементів гри Врешті решт зіграйте зі своїми чадами у рольову гру, ніби ви герої, які перемагають погані віруси і рятуєте нашу планету.

Чим зайняти дитину під час карантину – ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ

«Погана» поведінка дитини – а можливо причина в батьках?:

10 ПРИЧИН, ЯКІ ПРИХОВУЄ ПОГАНА ПОВЕДІНКА ВАШОЇ ДИТИНИ

10 основних помилок батьків і як вони

позначаються на дітях - переглянути тут

Безпека дітей в Інтернеті. Поради батькам

Практично кожна сучасна людина є активним користувачем Інтернету, де слід дотримуватися правил безпеки.

1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.
  2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.
  3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.
  4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.
  5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.
  6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.
  7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.
  8. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.
  9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
  10. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.
  11. Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.
  12. Поясніть, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.
  13. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею.
    Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

Copyright © 2020 ЗОШ №28 Rights Reserved.