prava1Права людини як броня — вони захищають нас; вони як правила — говорять нам, як себе поводити; і вони як арбітри — ми можемо до них звертатися. Вони абстрактні — як емоції, і як емоції вони належать всім й існують, що б навколо не відбувалося.

Вони подібні до природи, тому що їх можна зневажити; та до духу, тому що їх неможливо зруйнувати. Подібно до часу, вони  однаково  ставляться  до  всіх нас: багатих і бідних, старих і молодих, білих і чорних, високих і низьких. Вони пропонують нам повагу, і вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують.

З 07. 12. 20 по 11. 12. 20року в Рівненській загальноосвітній школі пройшло ряд заходів присвячених тижню «Права людини». У перших класах на креативних юридичних панно «Великі права маленької людини» дітки вчилися розрізняти свої права. У других класах проведені ситуаційні ігри «Я маю право ти маєш право», під час яких учні визначили, що

право — це вимога, про яку кожна дитинка справедливо заявляє. Я маю право на товари в магазинному кошику, якщо я за них заплатив. На все це люди вправі розраховувати за умови, що інша сторона дала відповідні обіцянки або гарантії.

У 3 та 4 класах на годинах спілкування «Я маю право на…» та «Твої права – твоя фортеця», «Я маю право… мати право» школярики дійшли висновку, що громадяни мають право обирати президента, якщо це гарантовано конституцією їхньої країни, а дитина має право відвідати зоопарк, якщо її батьки це їй пообіцяли.131016441 416831639680813 5778914670051823790 n

У 5-х класах були проведені години спілкування «Права людини», «Я дитина і маю права», у 5-Д класі діти пограли гру «Я маю право, ти маєш право». У 6-х класах – правовий діалог «Твої права – твоя фортеця», онлайн-пошук «Афоризми і закони». У 7-8-х класах діти переглянули фільм на правову тематику а також поспілкувалися на тему «Реалізація і захист прав людини», де з’ясували , що визнання прав людини означає визнання права кожного заявити: я володію цими правами, що б ви не говорили і не робили, тому що я, точно так само як і ви, людина.

У 9-х класах було проведене «Спортивне Що? Де? Коли? на правову тематику вчителем історії Кубком О.А. Десятикласники та одинадцятикласники на годинах спілкування «Без прав нема обов’язків» поглиблено розглядали, які обов’язки та права має кожен учень та людина загалом.

Стосовно себе ми всі визнаємо, що в нашому житті є такі сторони, які мають бути непорушними і яких ніхто інший не повинен торкатися, оскільки вони життєво важливі для нашого буття, для усвідомлення того, хто ми такі; вони життєво важливі для нашої людської природи і нашої людської гідності. Без прав людини ми не можемо розкрити увесь свій потенціал. Права людини всього лише переносять це розуміння на індивідуальний рівень на всіх інших людей планети.

О. Клімчук, педагог-організатор

Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №28

Copyright © 2021 ЗОШ №28 Rights Reserved.