mova

9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова.

Колись навіть дітей віддавали до школи саме в цей день, після служби в церкві.

Не зважаючи на корективи, які внесла пандемія в навчальний процес, здобувачі освіти молодших класів Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 взяли участь у заходах, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.

1

У 1-А класі пройшов конкурс віршів «Читаємо рідною, читаємо українською»; у 1-Б, 1-Г, 1-Д класах – інформаційна хвилинка «Наша мова солов’їна»; у 1-В – марафон «Читання з зупинками»; у 2-А - гра «Продовж прислів’я – засій зернинку»; у 2-Б – вікторина «Моя мова калинова»; у 2-В – конкурс віршів «Дзвенить струмочком рідна мова»; у 2-Г, 2-Д, 3-А, 3-Г, 3-Д класах пройшла мовознавча вікторина з кубиками Лего «Чарівна мова»; у 3-Б та в 4-Д класах заходи «Рідну мову знаємо, любимо, вивчаємо»; у 3-В класі – інтелектуальна гра «Знавці рідної мови»; у 4-А, 4-Б   - вікторина «Подорож до фразеологізмів»; у 4-В, 4-Г, 4-Є – вікторини «Що відомо тобі про рідну мову?».

Також із 2000 року 9 листопада в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності», який може написати кожен бажаючий. Із кожним роком кількість учасників мовного флеш-мобу зростає. Традиційно до написання диктанту долучаються відомі люди, політики, митці, військові, студенти та школярі. Долучилися до написання педагоги та учні нашого закладу.

Варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.

О.Клімчук,

педагог-організатор

Рівненської ЗОШ І-ІІІ ст.№28

Copyright © 2021 ЗОШ №28 Rights Reserved.