8-травня Україна відзначає День пам’яті та примирення.

І вже стало традицією використання квітки мак, як символу пам’яті.

У міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака. Ідея використовувати червоний мак як символ пам'яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії, Сполучені Штати.

У листопаді 1918 року під враженням від поеми Маккрея вона написала власний вірш «Ми збережемо Віру», де заприсяглася завжди носити червоний мак у пам'ять за загиблими.

Символом пам’яті про жертви Другої світової війни у світі, а з 2014 року в Україні, є червоний мак. Це емблема скорботного свята, пам’ять про тих, хто загинув під час Другої світової й сьогодні, захищаючи цілісність нашої України.

Майстер-клас щодо виготовлення маку, як символу Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом продемонструвала вчителька історії Липинець Вікторія, яка донесли до кожної дитини та серця кожного, хто перегляне та виготовить цей символ, що мак, з одного боку, уособлює квітку маку, з іншого, – кривавий слід від кулі.

І ми обов'язково переможемо. Перемогли нацистів. Переможемо рашистів.

О.Клімчук,

педагог-організатор

Рівненської ЗОШ №28

Copyright © 2022 ЗОШ №28 Rights Reserved.