#Вишиванка - наш оберіг

Вишиванка - духовна броня українців.

Україна - броня світу.

Уперше День української вишиванки відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали, і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася й по інших містах України.

День української вишиванки не має постійної дати - щорічно він відзначається в третій тиждень травня. У 2022-му році свято випадає на 19 травня.

Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення й те, для кого шиється сорочка - для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а, можливо, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов.

Сьогодні вихованці нашої школи об'єдналися у фотомарафоні, присвяченому Дню української вишиванки, та продемонстрували красу, силу, витривалість нашої України, яка закладена у генетичний код - вишиванку. І захисники, які тримають над нами мирне небо, є тому доказ.

О.Клімчук, педагог-організатор

Рівненської ЗОШ І-ІІІ ст.№28

Copyright © 2022 ЗОШ №28 Rights Reserved.