9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови.

Народна мудрість стверджує: «Скільки знаєш мов, стільки разів ти людина». Проте без рідної мови ніхто не здатен повноцінно почуватися частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.

Упродовж тижня учні нашого ліцею разом з класними керівниками, учителями-предметниками долучилися до святкування Дня української писемності та мови. Вихованці молодших класів провели тематичні ранкові кола, години спілкування, оформили виставки малюнків та виготовили тематичні поробки.

Щорічною традицією в цей день стало написання Диктанту національної єдності адміністрацією, учителями нашого закладу та ліцеїстами.

Були проведені вікторини: 5-Д «О мово рідна, що без тебе я?", 5-Є "Україна - це ми", 7-В " Мово моя солов'їна?", 6-А "Як добре ви знаєте рідну мову?", 6-Б «До мови серцем пригорнись», 7-Є, 7-Г «Цікаве про українську мову»; бесіди: 5-Г "Навчаємось граючи. Цікаві факти про українську мову", 6-В, 7-Д " Мова - найбагатший скарб народу", 8 – В "Мова - душа народу", 8 - Г "Навіщо нам Українська мова", 8-А "Є мова - є Україна", 9-А " Мова - духовна основа нації", 9-Д "Мова - душа народу", 10-А "Є мова - є Україна", 10-В Бесіда: "Є мова - є Україна", 11-А, 11-Б " Мова – духовне багатство народу"; бліцтурнір: 7- А «Слово до слова – зложиться мова»; мовознавча гра: 6-Д "Слово відмикає серце"; години спілкування: 7-Б "Мова українська, мово солов'їна", 8-Д "Без мови немає народу, як сонця без сяйва та тепла"; інформаційна хвилинка: 9-Б «Єдиний скарб у тебе - рідна мова»; 9-В година спілкування «Світлиця слова у безмежжі часу»; 9- Г розфарбовуємо плакат- розмальовку до Дня української писемності та мови (08-09.11, протягом дня); фотоквест: 11-А, 11-Б «День української писемності та мови»; квест: 5-А «Стежками Кирила та Мефодія».

З гідністю й шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Бажаємо всім українцям утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців.

Педагог-організатор

Рівненського ліцею № 28, Клімчук О. І.

Copyright © 2022 ЛІЦЕЙ №28 Rights Reserved.