08477520А вітер їх довкруг рік-річно

Збира у пишний жмут.
Плете з квіток легенду вічну
Про чин героїв Крут.

97 років тому історія України закарбувала на своїх сторінках новий символ, який став невід'ємною складовою генетичної пам'яті українського народу. Цей символ — Крути! 29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є сяючим дороговказом для десятків поколінь незламних борців за свободу та незалежність рідної землі, за власну Українську державу.08219891

29 січня 2015 року о 9 годині на майдані Магдербурзького права, біля пам’ятника «Загиблим за Україну» відбувся загальноосвітній міжчасовий діалог «Крути-Схід» з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут та усіх загиблих за волю й незалежність України. Ведучими заходу були старшокласники нашої школи Дмитро Деркач (11 клас) та Олег Сливчук (11 клас), Назар Котигорох (10-Б клас), Дмитро Козачук (10-Б клас).

Також протягом 26.01.-29.01.2015 року  в 1-11 класах  були проведені години історичної пам’яті на тему: «Герої Крут».

72274605Такі заходи допомагають сформувати в учнів ціннісне ставлення до суспільства та держави, розкривати невідомі сторінки історії нашого народу та зрозуміти роль особистості в історії. Адже, Україна вічна, бо вічний її народ, вічний дух високого патріотизму і незламної мужності, що живе у серці кожного українця. Слава Україні!

Марина Пастушенко, педагог-організатор