Паспорт шкільної бібліотеки

Дата заснування бібліотеки: 1 вересня 1993 року

Місце розташування: І поверх, каб. №108

Загальна площа: 96,2 м2

Наявність читального залу, який поєднаний з абонементом

Кількість посадочних місць - 20

Бібліотечні працівники:

Цяпуста Галина Миколаївна – завідуюча бібліотекою, провідний бібліотекар;

Янковська Ольга Василівна – бібліотекар.

Фонд шкільної бібліотеки

Примірники: 38 024

Підручники – 35 105

Художня література – 2 919

Бібліотека загальноосвітнього навчального закладу – це культурно-освітній, пізнавальний, інформаційний та виховний центр, що керується у своїй роботі принципами пріоритету читачів-дітей з урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей, різноманітності форм бібліотечної роботи зі школярами та педагогічними працівниками.

Уся робота бібліотеки підпорядкована річному плану шкільної бібліотеки, що узгоджується із річним планом роботи школи.

Бібліотечний фонд шкільних підручників обліковується. Облік бібліотечного фонду допомагає зберігати його і правильно використовувати.

Бібліотека покликана привчати дітей берегти книги. Моральна спрямованість цієї роботи передбачає усвідомлене, дбайливе поводження з книгою, підручником. Проводиться систематична робота щодо збереження та відновлення  книжкового фонду, в основі якої - книжкова лікарня.

Як центр інформаційної підтримки навчально-виховного процесу бібліотека спрямовує свою діяльність на:

·         сприяння розвитку техніки читання, умінь і навичок культури читання;

·         виховання бережливого ставлення до навчальної книги;

·         формування духовності школяра;

·         упровадження інноваційних бібліотечних технологій.

Вагоме місце в роботі шкільної бібліотеки займає популяризація книг різної тематики та залучення учнів до читання. З метою підвищення інтересу учнів до читання, ефективного користування книжковим фондом, розширення світогляду школярів та розвитку бережливого ставлення до книги бібліотекарями впроваджуються інноваційні форми роботи для учнів різних вікових категорій: літературний колаж «Твій улюблений казковий герой», експрес-подорожі «Шлях до Кобзаря», «Українські письменники дітям», калейдоскоп фактів «Шлях книги з глибини віків», майстер-клас «Виготовлення закладки своїми руками», учнівська конференція до 70-річчя визволення Рівного. Також згідно з  планом організовуються книжкові виставки, фотовиставки, тематичні полички; випускаються вісники до знаменних та пам’ятних дат; проводяться уроки  бібліотечно-бібліографічної грамотності для учнів 1-11-их класів.

Користуються популярністю у читачів  і тематичні папки з цікавими добірками: «Плекатимеш мову – цвістимуть слова», «Історія писемності», «Біль Чорнобиля», «Загадкова планета» тощо.

Бібліотека працює:

Понеділок – п’ятниця: з 8-00 до 17-00

Обслуговування читачів: з 09-00 до 16-00

Остання п’ятниця  місяця – санітарний день